Vinoř ve filmu

Sdružení pro Vinoř v neděli 3. dubna uspořádalo velkou společenskou akci, která připomenula známé i neznámé filmy, které se natáčely na území naší městské části od 30. let minulého století až do současnosti. Stanislav Lichtenberg také zavzpomínal na zašlou slávu vinořského kina, které do počátku 80. let sídlilo v budově sokolovny.

Ve Vinoři se natáčela celá řada filmů. Některé scény filmu Pohádka máje od Otakara Vávry z roku 1944 se natáčely na Vinořském náměstí.

Oblíbenou lokalitou pro natáčení byl i bývalý vinořský cukrovar. Natáčel se zde například film Normal nebo akční film Wanted.

Nezapomenutelný seriál Nemocnice na kraji se sice ve Vinoři nenatáčel, ale hned v prvním dílu se o Vinoři objevila podivuhodná zmínka. Skočte si na čas 8:45, sekvence o Vinoři končí konstatováním, že to nemohlo dopadnout jinak.

Vinoř ve filmu

Comments are closed.