Martin Mach

Do Vinoře jsem se přistěhoval v roce 2008 na nové sídliště. Ale nejradši bych se tu narodil.

Mám ženu, vychovávají mě tři dcery, pokoušíme se v bytě nepřekážet kočce. Pracuju jako šéfredaktor serveru Ekolist.cz, který se věnuje životnímu prostředí. Už roky velmi dobře hraju český lakros a jen trochu hůř i florbal.

Členem Sdružení pro Vinoř jsem od jeho samého počátku, jsem členem výboru pro územní rozvoj a životní prostředí, rok jsem vedl komisi pro digitalizaci. Mým hlavním úkolem bylo připravit nový web MČ Praha – Vinoř. Po jeho splnění jsem předal vedení komise kolegovi a nyní jsem její řadový člen. Jsem také jedním z vedoucích vinořského skautského oddílu Podskaláci.

Do společenského života ve Vinoři jsem se ale nejvíce zapojil poté, co Putinovo Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Vinoř se postarala o desítky prchajících lidí a já se snažil to trochu koordinovat.

Co mám na Vinoři rád, je fascinující kombinace infrastruktury velkoměsta a atmosféry a výhod vesnice. Hromady rybníků, zámecký park zdivočelý tak, že je chráněný jako přírodní rezervace, dva zámky. A spousta dobrých lidí, kteří umí pomoci člověku v nouzi.

Proč kandiduju do zastupitelstva? Já jsem vlastně původně nechtěl, jsem totiž hodně pohodlný člověk, ale přátelé ze Sdružení pro Vinoř tvrdí, že v zastupitelstvu budu užitečný. Jsou to dobří lidé, kteří mě přeci jen trochu znají, a já jim uvěřil.

Comments are closed.