Aby se dalo do Vinoře pohodlně cestovat

Pro kvalitní život v obci je nezbytné, aby veřejná doprava byla komfortním způsobem přepravy. Musí být spolehlivá, dostupná a musí poskytovat důstojné prostředí.

– Zasadíme se proto o důstojnější podobu stávajících autobusových zastávek a budeme trvat na slušném chování řidičů autobusů.

– Zahájíme diskusi o vybudování nových zastávek autobusů v obci. Cílem je, aby to měl na autobus blízko každý, kdo chce využívat veřejnou dopravu.

– Pro rodiče s malými dětmi prosadíme úpravu autobusů provozovaných dopravci ze Středočeského kraje tak, aby v každém vozidle byl dostatek místa pro kočárek. Do budoucna chceme dopravce motivovat k nákupu nízkopodlažních autobusů, které mohou využívat i lidé se sníženou pohyblivostí.

– Jediná přímá autobusová linka (Vinoř – Letňany) pro pohodlné cestování nestačí. Zasadíme se proto o obnovení přímé linky z Vinoře na zastávku metra Černý Most a vyjednáme zavedení nové autobusové linky propojující Vinoř s Čakovicemi. Naším cílem také je prodloužení linky autobusu 185 tak, aby zajížděl z Letňan až do Vinoře.

– Jako zastupitelé Vinoře budeme při jednání s provozovateli MHD jasně a důrazně tlumočit připomínky či žádosti vinořských občanů týkající se veřejné dopravy. Následná kontrola plnění dohod s provozovateli MHD bude samozřejmostí.

Garant: Ondřej Matyáš

Comments are closed.