Komunitní zahrada Pastvina

Letos na jaře vznikla nad obůreckými rybníky vinořská komunitní zahrada, kterou spravuje zapsaný spolek jménem Pastvina. Lidé, kterým se nepoštěstilo mít vlastní zahradu, se zde mohou zahradnicky realizovat, relaxovat, pořádat posezení a potkávat další Vinořáky. Od většiny komunitních zahrad se Pastvina liší chovem domácích zvířat. Máme koně, drůbež i prase, o které se členové spolku společně starají.

Nyní se spolku podařilo získat do užívání sousední pozemek nad Obůrkami, kde vznikne kromě dalších pastvin pro zvířata také odpočinková louka, další zeleninové záhony, plantáž jedlých bobulovin a časem také jedlý les a malý archeopark, odkazující na jedinečnou minulost tohoto a dalších míst ve Vinoři.

Zaujaly Vás naše aktivity? Navštivte naše internetové stránky (www.zahradapastvina.cz) nebo náš facebookový profil!

Marco Stella