Marco Stella

Stejně jako několik generací mých předků žiji ve Vinoři od narození (starousedlíky ostatně poznáte nejjednodušeji tak, že jejich příjmení naleznete na památníku obětem 1. světové války před hřbitovem).

Byl jsem tak svědkem přerodu vesnice na předměstí, téměř zdvojnásobení počtu obyvatel, úbytku přírodních ploch.

A na druhou stranu také výrazného zlepšení služeb a obecně kvality života ve Vinoři.

Každá změna s sebou nese klady i zápory, a i když Vinoř mých dětských let je nenávratně pryč, stejně Vinoř považuji za skvělé a krásné místo, kde trávit život.

Během své více než desetileté životní etapy vysokoškolského vyučujícího jsem se věnoval zejména mnoha tvářím vztahu člověka a přírody. V roce 2018 jsme s partou známých založili nad obůreckými rybníky komunitní zahradu Pastvina, která se brzy rozrostla spíše na komunitní farmu a stala se oblíbeným místem trávení volného času mnoha Vinořáků.

Jako zastupitel bych se rád věnoval zejména tomu, co je mi nejbližší – péči o životní prostředí a přírodě blízká území a jeho nastavení takovým způsobem, aby bylo příhodné jak pro nás lidi, tak zdravé a přínosné i pro další mimolidské obyvatele Vinoře.

Rád bych se také zasadit o zvyšování environmentálního povědomí v obci se vším, co s tím souvisí, od třídění odpadu až po výhody nákupu lokálních potravin.

Comments are closed.