Michal Biskup

michal_biskup
rok narození: 1971
mail: michal.bischop(a)gmail.com

Ve Vinoři bydlím od roku 2008, spolu se svojí manželkou a dvěma dětmi. Za tu dobu jsme poznali, že tato malá městská část je úžasné místo k žití, které spojuje výhody velkoměsta a přírody hned za domem a proto zde chceme zůstat natrvalo. Mými největšími koníčky jsou potápění a geocaching, zatím co potápět se ve Vinoři moc nejde, tak v počtu „kešek“ jsme doslova velmoc a jednou z nich „Vinorsky zamek – GC49WZA“, jsem doufám i já přispěl k zajímavé propagaci Vinoře.

Ale jsou i věci, které mě ve Vinoři vadí a jsou důvodem, proč jsem se rozhodl kandidovat do místního zastupitelstva. Počínaje drobnostmi, jako neposekaná tráva na pozemcích Vinoře, přes nedostatek dětských hřišť a sportovišť, až po naprosto klíčový problém, kterým je živelná a nekoncepční výstavba stovek nových bytů bez příslušného rozvoje infrastruktury.

Myslím tím třeba další zastávky MHD, důstojný a velký obchod, parkoviště na sídlištích (nejlépe podzemní), domov pro seniory a třeba i již zmíněná dětská hřiště a sportoviště. V této oblasti se angažuji po celou dobu, co ve Vinoři bydlím a nutno říci, že Stavební úřad Kbely, případně Magistrát, raději vycházejí vstříc developerům než občanům. Ale právě proto je třeba hájit zájmy lidí všemi legálními prostředky.

Před několika lety postupoval Stavební úřad Kbely při vydávání stavebního povolení pro developera ve Vinoři naprosto protiprávně, ignoroval desítky námitek místních lidí. A tak jsem neváhal, obrátil se na soud a po mnoha stáních jsem nakonec dosáhl spravedlnosti u Nejvyššího správního soudu v Brně, který všechna rozhodnutí ze Kbel i Magistrátu zrušil. Důležité je se nebát a když je to ve jménu práva, a ve prospěch Vinoře, tak využít všech dostupných legálních prostředků k dosažení nápravy a klidně se přitom postavit i Magistrátu. Nadávat na věci u piva, nebo se rozčilovat na zastávce, při čekání na autobus, bohužel nestačí.

Pokud bych byl zvolen zastupitelem, budu naprosto stejným způsobem jako v minulosti, hájil zájmy Vinoře i jejich obyvatel.

Comments are closed.