Hana Šůrová

Do Vinoře jsme s manželem přišli před čtrnácti lety, postupně se nám tu narodily tři děti. Vinoř mi plně vyhovuje jak svým propojením s přírodou, tak také velikostí a živou sousedskou pospolitostí. Líbí se mi, že tady tak trochu “každý zná každého” a že tu lidé drží při sobě a snaží se na mnoha různých platformách společně vytvářet něco pro druhé.

Od počátku mě zajímaly a lákaly komunální záležitosti. Stála jsem u zrodu Sdružení pro Vinoř a mám za sebou dvě období v pozici zastupitelky a také předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání, na jehož půdě jsme se věnovali zlepšování komunikace školy nebo třeba pořádání rodičovských kaváren. Velkou dávku svého volného času věnuji vinořskému skautskému oddílu Podskaláci, který se za čtyři roky své existence řádně rozrostl. S přáteli vedoucími doufáme, že skauti se tu – na rozdíl od poválečné krátké periody – zabydlí už natrvalo.

Za uplynulé volební období se Vinoř posunula strašně moc dopředu, a to na mnoha úrovních: fungování úřadu, nové stránky, chodníky, přechody, cyklostezky, stromy a květiny, péče o starší občany i o potřebné z Ukrajiny, dětská hřiště, optický internet, velký sál pod Normou… Kompletní výčet by byl k neučtení. S Vaší podporou to v období následujícím dotáhneme ještě dál!