Robert Rytina

Ač jsem se roku 1974 narodil povinně v Brandýse nad Labem, z porodnice si mě rodiče odvezli rovnou do Vinoře. Od té doby jsem jí věrný a jinde bych bydlet nechtěl. Jsem proto moc rád, že se tu líbí i moji ženě, dvěma dětem a dokonce i našim svatebním svědkům, kteří se sem časem s rodinami přistěhovali také.

Po tatínkovi Václavovi jsem zdědil grafické studio, kde se věnuji grafické úpravě knih a dalších tiskovin. Mimo to jsem hudební publicista, dramaturg a snad i cosi jako spisovatel, protože mi vyšly dvě knížky.

V roce 2010 jsem se skupinou napůl nadšených a napůl naštvaných lidí (obojí bylo velmi inspirativní) založil nezávislé Sdružení pro Vinoř, kterému mám od té doby čest předsedat. Nesmírně si vážím toho, že naši snahu dělat maximum pro místo, kde žijeme a které máme rádi, ocenili naši sousedé ve všech volbách, kterých jsme se až dosud zúčastnili.

Od roku 2014 jsem jedním ze zástupců starosty a od roku 2018 také radním pro kulturu a mezinárodní spolupráci. V posledních letech jsem si jako jednu z priorit vytkl rozšířit spolupráci na společných kulturních projektech s okolními městskými částmi, obcemi a dalšími partnery. Jedním z prvních zřetelných úspěchů tohoto snažení je letní Ctěnický hudební festival, který letos proběhl už podruhé.

Comments are closed.