Jonáš Kilinger

Jsem rodilým Vinořákem, ovšem na svět jsem se poprvé podíval v Motole. Od dětství jsem srostlý se skateboardem, že si někdy myslím, že jsem na něm vyjel už z porodnice. Lámat ruce jsem si ale pochopitelně začal až později, kdy začalo přicházet více akce a ochoty jít do rizika. Hodně mě také táhly motorky, což mi rovněž vydrželo až dodnes. 

Základní školu jsem začal ve Vinoři, poté jsem přešel na Palmovku, kde to bylo přece jen poněkud jiné. To víte, centrum Prahy… 

Abych se něčím uživil, rozhodl jsem se vyučit se strojním mechanikem zámečníkem v Čelákovicích. Práce rukama a technické myšlení mi přeci jen šlo asi nejlépe a i záliba v motorkách se na tom podepsala. Fakticky jsem také vyrůstal u táty v dílně, kde jsem se lecčemus přiučil. 

Věnuji se také skautingu. Začalo to asi v 6 letech, to jsem chodil do oddílu v Kbelích. Několik let poté jsem toho ale nechal a až tři roky dozadu mě oslovili Podskaláci odsud z Vinoře, jestli bych měl zase zájem. A já souhlasil. Letos to byl už můj třetí společný tábor a neměnil bych.

Ve volném čase se tedy převážně věnuji skateboardu (kde mám i jisté úspěchy) a fingerboardu. Rád bych se také věnoval lezení. 

Kandidovat jsem se rozhodl proto, že mě oslovil můj kamarád Bufo, zda chci něco dělat pro obec a že by jí hlas někoho mladého slušel. Věřím, že se mi v případě úspěchu Sdružení pro Vinoř podaří prosadit skatepark, a přemýšlím, co dalšího bychom mohli mým vrstevníkům nabídnout.

Comments are closed.