Michal Capko

První kontakt s Vinoří jsem učinil svojí nabídkou podílet se na vytvoření skautského oddílu. To bylo před čtyřmi lety a od té doby jsem do ní každý týden dojížděl na schůzky. Toto opatrné našlapování okolo jsem nakonec posunul dál, kdy se mi podařilo před rokem se sem přestěhovat. Věděl jsem, za čím jdu a že je to tu fajn. Jsem svobodný a bydlím s Jednorožci.

Vystudoval jsem elektrotechniku (SŠ) a religionistiku (VŠ), mám přesahy k managementu, vzdělávání a inovacím, vlivem událostí od roku 2014 také k bezpečnostní problematice. Snažím se být všestranným až renesančním člověkem. I na toho Vergilia v originále v mém případě došlo. Dříve jsem devět let pracoval v automotive průmyslu na různých pozicích, nyní jako analytik a koordinátor kvality na VOŠ. Ve volném čase hodně čtu, věnuji se dětem ve skautském oddíle, mám kladný vztah k lidem, zvířatům i stromům, občas jsem k vidění v komunitní zahradě Pastvina. Baví mě rovněž stolní hry a cvičím s kužely.

Ve Vinoři jsem členem Výboru pro dopravu, baví mě řešit problémy a hledat nové možnosti, i díky tomu, že na věci hledívám z jiných úhlů pohledu, než je třeba běžné. Vinoř vnímám jako skvělé místo k žití, které mi vyhovuje jak polohou, tak historií a přírodou, tak rovněž i lidmi, které jsem měl tu čest zde poznat. Do zastupitelstva kandiduji proto, že chci podpořit Sdružení pro Vinoř a rád bych, kdyby pokračovalo v díle na naší „polis“, kterou vidím jako jeden ze základních kamenů našeho života.