Michal Biskup

Ve Vinoři bydlím od roku 2008, spolu se svojí manželkou a dvěma, teď již prakticky dospělými dětmi. Vinoř je úžasné místo k žití, napůl velkoměsto a napůl malebná vesnička s přírodou hned za domem. Mými největšími koníčky jsou potápění, geocaching, dlouhé výlety na motorce napříč Evropu a létání s dronem (když to na větroni jsme již ukončil).

V roce 2014 jsem se stal zastupitelem, místostarostou a nakonec i starostou Vinoře. Celou dobu jsem se věnoval hlavně řízení městské části a hledání zdrojů pro financování našich klíčových projektů. Mým cílem bylo řídit Vinoř s vizí a dlouhodobou koncepcí, která je postavena na strategickém plánu, demografickém vývoji, faktech a expertních odhadech.

Neméně ambiciózním úkolem byla transformace úřadu městské části na moderní a z větší části i digitalizovaný úřad. Co nejméně papírů, co nejvíce elektronických dokumentů a digitálních podpisů. Police plné šanonů a „tenisový loket“ od podpisu stovek lejster je již minulostí.

Pokud se ohlédnu za minulými čtyřmi roky, a měl bych vypíchnout jednu nejlepší věc, která zde přetrvá po generace, jsou to jednoznačně cesty. Cesty, které propojují, umožňují navštěvovat se, komunikovat, běhat, bezpečně procházet z místa na místo. Ještě před několika roky byla Vinoř ostrov a nyní není problém dojít pohodlně do Satalic, Kbel i Podolanky…. a projít se novými alejemi u Radonic i Ctěnic.

Pokud budu letos zvolen, případně dostanu šanci být opět starostou, rád bych pokračoval v práci a směru, který jsme všichni ve vedení Vinoře nabrali, protože stále je co zlepšovat.

Comments are closed.