Martina Řebíček

Do Vinoře jsem se přistěhovala za manželem před osmi lety z Holešovic. Bydlíme v historickém centru – na Vinořském náměstí. Než se nám narodily děti, Vinoř jsem vnímala jen okrajově. Až s dětmi jsem si uvědomila, že potřebuji najít vyžití a kontakty v místě, a abych se seznámila s dalšími maminkami v podobné situaci, založila jsem mateřskou skupinu „Máma má/mě, která fungovala v „Plynu“ a pak v komunitním centru Vincent. Nelíbil se mi stávající stav dětských hřišť a díky tomu jsem se seznámila se SDRUŽENÍM PRO VINOŘ. Společně jsme se snažili získat grant na obnovu hřiště V Podskalí.

Můj muž je spolumajitelem firmy Vin Agro a společně jsme se rozhodli zvelebit dům se zahradou, která leží na pozemcích areálu firmy poblíž Ctěnic. Založili jsme spolek V POLI z.s. a v roce 2020 se pustili do práce. Společně s architekty jsme zrenovovali dům a zrevitalizovali zahradu. Chtěli jsme zde vytvořit komunitní místo pro rodiny s dětmi. To se nám bohužel ve složité covidové době nepodařilo, a tak jsem pro dům prozatím našli jiné využití. Momentálně je možné si dům se zahradou pronajmout na dětskou oslavu či rodinné setkání, organizujeme tu např. předvánoční vazbu adventních věnců pro veřejnost, mohli jste nás navštívit při Vinořském Vandráčkovi a plánujeme i další akce.

Můj manžel je zemědělec a já vystudovala Střední zahradnickou školu v Mělníce. Oba nás zajímá stav přírody v našem okolí a v tomto smyslu se snažíme i něco dělat. Zahrada spolku ve Ctěnicíhh získala certifikaci Přírodní zahrada. V blízkosti cest a cyklostezek firma Vin agro vysela nektarodárné pásy, a s MČ spolupracuje při výsadbě alejí. Od roku 2021 se náš spolek V Poli snaží o obnovu Vinořských pramenů a studánek. Zatím se podařilo realizovat rekonstrukci studánky „U Křížku“.

V případě mého zvolení do zastupitelstva MČ chci pracovat v oblasti ochrany životního prostředí a pokračovat v obnově našich studánek.