Ivana Zikmundová

Bydlím ve Vinoři přes 13 let a od začátku mě zajímalo dění v naší městské části. Tehdy jsem začala s manželem navštěvovat setkání Sdružení pro Vinoř, abychom byli více informováni o aktualitách v našem novém domově. Též jsem se zapojila do společnosti mezi farníky, kteří mi byli velkou psychickou oporou, když můj manžel nečekaně zemřel.

Jsem členkou Sociálního a zdravotního výboru. Jako zdravotní sestře mi je tato problematika blízká. V „době covidové“ jsem si položila otázku, kdo asi navštěvuje naše osamocené seniory? Několik desítek občanů starších 80 let jsem tedy telefonicky kontaktovala, abych zmapovala situaci, a tak vznikla má nová aktivita a mnohde i přátelství. Vážím si chvil strávených s našimi seniory a jsem jim ráda nápomocná.

Šest let jsem pracovala jako dobrovolnice v mobilním hospicu CESTA DOMŮ, která zajišťuje paliativní péči a odlehčovací služby u těžce nemocných v jejich domovech. Vnímám, že podobnou službu by si zasloužila i naše městská část a v této aktivitě bych se ráda angažovala.

Chci podpořit všechny progresivní a smysluplné akce, které městská část plánuje do budoucna a nadále hodlám pokračovat ve své činnosti – podpora a pomoc našim seniorům.